Home WiadomościZe Świata Franciszkanie – Paragwaj: Ponad półtora tysiąca wiernych w Aregua

Franciszkanie – Paragwaj: Ponad półtora tysiąca wiernych w Aregua

Redakcja

Ponad półtora tysiąca Paragwajczyków i Brazylijczyków w tym roku wzięło udział w uroczystościach ku czci Bożego Miłosierdzia w budowanym przez franciszkanów narodowym Centrum Charytatywno-Duchowym Jezusa Miłosiernego w Aregua.

W Godzinie Miłosierdzia (15.00) wierni uczestniczyli w uroczystej mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Paragwaju Monsenora Abpa Eliseo Antonio Ariotti i transmitowanej przez paragwajskie Radio Maria.

Przez cały dzień ludzie korzystali z sakramentu spowiedzi i pokuty oraz adorowali Najświętszy Sakrament. Od 4 października 2011 r. w kaplicy Przenajświętszej Krwi Chrystusa trwa nieustanna, wieczysta adoracja.

Uroczystości zakończyły się wieczorem wspólnym posiłkiem (agape).

W Aregua w Paragwaju polscy franciszkanie rozpoczęli budowę Centrum Charytatywno-Duchownego Jezusa Miłosiernego w 2006 r. Kamień węgielny pod dzieło paragwajskiej misji poświęcił Ojciec Święty Jan Paweł II 18 sierpnia 2002 r. na krakowskich Błoniach. Kamień węgielny jest fragmentem cegły z grobu św. Faustyny Kowalskiej i został przekazany franciszkanom przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

W Paragwaju kult Bożego miłosierdzia rozpoczął o. Rufin Orecki, który dał początek misji franciszkańskiej w tym kraju. Obecnie dzieło kontynuują i dynamicznie rozwijają jego współbracia z krakowskiej prowincji pod przewodnictwem o. Marka Dudy, delegata prowincjała na Paragwaj.

Bracia prowadzą działalność charytatywną. Co roku organizują Kongres Bożego Miłosierdzia. Wizerunek Jezusa Miłosiernego można tam spotkać dosłownie w każdym miejscu. Nie tylko w kościołach, ale w sklepach, taksówkach, szpitalach, komisariatach policji, urzędach i wielu innych miejscach. Przesłanie św. Faustyny o Jezusie, który kocha człowieka i oddał za niego życie na krzyżu nabiera coraz większej wartości.

Polscy franciszkanie z prowincji krakowskiej prowadzą misję w Paragwaju od stycznia 1993 roku. Klasztory znajdują się w stolicy kraju Asunción, pobliskim Guarambare oraz w Areguá.

o. Jacek Orzeł/jms

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda