Home WiadomościZe Świata Franciszkanie – Petersburg: IV Kapituła rosyjskiej Kustodii

Franciszkanie – Petersburg: IV Kapituła rosyjskiej Kustodii

Redakcja

14 marca w St.Petersburgu, zakończyła się pierwsza część IV Kapituły Kustodii Św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Rosji.

 

Po raz trzeci z rzędu na urząd kustosza tej franciszkańskiej obecności został wybrany Rosjanin o. Nikolaj Dubinin.

Obradujący delegaci wyłonili także Radę Kustodii, w skład której weszli: Wikary Kustodii o. Andrej Buko (Litwa), oraz Polacy br. Adam Nowak, o. Dariusz Herasymowicz, Stanisław Wojtowicz, Michał Gruszka.

 

 

Pierwsza część tej czwartej już z kolei kapituły kustodialnej miała, zgodnie z Konstytucjami Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, przede wszystkim charakter sprawozdawczo – wyborczy.

 

Druga część kapituły, która będzie poświęcona kwestiom programowym, nakreślającym życie charyzmatem franciszkańskim w najbliższej kadencji, odbędzie się w dniach 6-9 maja w klasztorze św. Antoniego z Padwy w Petersburgu.

 

W Kapitule brali udział, oprócz pracujących w Rosji franciszkanów, także delegaci Generała Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych: Wikariusz generalny o. Jerzy Norel i Asystent generalny CEO o. Jacek Ciupiński.

 

m/red.

foto: Anna Goldina

Zobacz również relację wideo w języku rosyjskim 

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda