Home WiadomościZe Świata Franciszkanie: Siódma w Ugandzie!

Franciszkanie: Siódma w Ugandzie!

Redakcja

Na początku 2018 roku, po ubiegłorocznych egzaminach końcowych, ogłoszono ranking najlepszych szkół w Ugandzie.

Nasza misyjna szkoła podstawowa św. Judy Tadeusza w Kakooge została sklasyfikowana na 7. pozycji na ponad 10 000 szkół  podstawowych w Ugandzie. Warto dodać, że już od kilku lat nasza szkoła należy do najlepszych w kraju. – pisze o. Bogusław Dąbrowski.

Do podstawówki św. Judy Tadeusza uczęszcza obecnie około 1 000 uczniów. Gdy przyjechałem do Kakooge 2001 roku, przez pół roku mieszkałem w jednej z klas tej szkoły (nie mieliśmy jeszcze własnego klasztoru). Wówczas szkoła dopiero się rozwijała i miała około 200 uczniów. Działała zaledwie rok, ponieważ w 2000 r. biskup Kizito Lwanga przekazał placówkę pod zarządzanie miejscowym Braciom Szkolnym (Brothers of Christian Instruction).

Jako franciszkanie prowadzący parafię w Kakooge, również mamy wpływ na rozwój tej szkoły – katechizujemy dzieci, zbudowaliśmy dla nich boiska sportowe, a także, dzięki wielkoduszności wielu osób, pomagamy w opłacie nauki biednych i zdolnych dzieci w ramach projektu „Adopcja na odległość”. Dziękujemy również im za hojność i wsparcie.

O. Bogusław Dąbrowski – gwardian z Kakooge

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda