Home WiadomościZe Świata Franciszkanie w miejscu nocnych zabaw w Rzymie

Franciszkanie w miejscu nocnych zabaw w Rzymie

Redakcja

deon.plW Rzymie franciszkanie odwiedzają miejsca ulicznych nocnych zabaw młodzieży nad Tybrem, gdzie opowiadają o miłosierdziu. O ich inicjatywie ewangelizacyjnej, zorganizowanej z okazji Roku Miłosierdzia, pisze watykański dziennik „L’Osservatore Romano”.

Gazeta w wydaniu opublikowanym w czwartek po południu podkreśla, że zakonnicy zachęcają młodych ludzi: „spędź z nami rzymskie lato Roku Świętego”. Do 29 sierpnia franciszkanie są obecni wieczorami na nabrzeżu rzeki w rejonie wyspy Tiberina, które jest miejscem tzw. movidy, czyli zabaw pod gołym niebem.

Z takim pomysłem dotarcia do młodych rzymian i turystów z całego świata wystąpił misyjny ośrodek franciszkański, inspirując się apelami papieża Franciszka do ludzi Kościoła o wychodzenie poza jego struktury naprzeciw ludziom.

Na brzegach Tybru bawiącą się młodzież wita wielkie zdjęcie Franciszka oraz wizerunek świętego Maksymiliana Kolbe i hasło: „Nienawiść nie jest siłą stwórczą, jest nią tylko miłość”.

Obecność franciszkanów w miejscu, gdzie koncentruje się nocne życie, wywołuje zainteresowanie i refleksję – zauważa watykański dziennik. Cytuje wypowiedź dyrektora centrum misyjnego ojca Paolo Fiasconaro: „Ludzie wieczorem chcą rozrywki, a my chcemy dowartościować ten czas”.

„Nadajemy oblicze społeczne i duchowe rzymskiemu latu nad Tybrem” – dodał.

Franciszkanin podkreślił, że inicjatywa ta jest odpowiedzią na oczekiwania ludzi, którzy chcą pożytecznie i wartościowo spędzać wolny czas.

PAP/psd

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda