Home WiadomościZe Świata Konferencja jezuitów Azji i Pacyfiku o dialogu ku wspieraniu życia

Konferencja jezuitów Azji i Pacyfiku o dialogu ku wspieraniu życia

Redakcja

RVW Indonezji trwa konferencja międzynarodowa zatytułowana: „Wezwanie do dialogu na temat wspierania życia w kontekście Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN)”. Zorganizowane przez jezuitów Azji i rejonu Pacyfiku spotkanie odbywa się na Uniwersytecie Katolickim Sanata Dharma w Yogyakarcie. Bierze w nim udział ponad 150 osób ze wszystkich krajów regionu. Uczestnicy skupiają się na trzech tematach: ochronie środowiska, walce z biedą i dialogu międzyreligijnym.

Wyjątkowe znaczenie w kontekście miejsca, w którym konferencja się odbywa, ma ta ostatnia kwestia. Indonezja to najludniejsze państwo muzułmańskie na świecie o tradycyjnie tolerancyjnej kulturze, do której jednak zaczynają w ostatnich latach przenikać elementy islamskiego fundamentalizmu. Jedną z odpowiedzi na powstrzymanie niebezpiecznych trendów może być edukacja oparta na poznawaniu różnych wyznań i religii, którą zajmuje się m.in. Uniwersytet Sanata Dharma.

tm/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda