Home WiadomościZe Świata Franciszkańskie Radio AVE MARIA powstanie w Bułgarii

Franciszkańskie Radio AVE MARIA powstanie w Bułgarii

Redakcja

1 marca Radio Niepokalanów obchodziło 27. rocznicę reaktywacji. Po wielu latach przerwy jedyne na świecie radio założone przez świętego – o. Maksymiliana Kolbego – mogło w 1995 roku wznowić swoją działalność. Dziś zaś pomagamy w powstaniu nowej rozgłośni.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o. Roberta Serafinowskiegoz o. Jarosławem Bartkiewiczem – misjonarzem z Bułgarii. O. Jarosław jest prowincjalnym delegatem na Bułgarię. Do zakonu franciszkańskiego wstąpił w 1997 r. Święcenia kapłańskie przyjął w 2005 r. W tym samym roku wyjechał do Bułgarii i zajął się pracą misyjną. Od kilku lat wydaję czasopismo AVE MARIA w języku bułgarskim, które jest odpowiednikiem Rycerza Niepokalanej. Obecnie organizuje Katolickie Centrum Medialne w Sofii (stolicy Bułgarii), które wkrótce rozpocznie działalność radiową. Kilka dni temu pojawił się w Radiu Niepokalanów, by przyjrzeć się radiowej pracy.

Za: radioniepokalanow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda