Francja: jezuici zapraszają młodzież na wakacje z uchodźcami

Francuski oddział Jezuickiej Służby Uchodźcom (Jesuit Refugee Service) zaprasza młodzież do spędzenia letnich wakacji wspólnie z uchodźcami przebywającymi na terenie Francji.

To kontynuacja ubiegłorocznego letniego obozu w ośrodku rekolekcyjnym Penboc’h w Bretanii, gdzie spotkało się 40 osób z 16 krajów.

W tym roku jezuici proponują młodzieży dwa turnusy: jeden w nadmorskim ośrodku rekolekcyjnym Penboc’h w departamencie Morbihan w Bretanii, a drugi w masywie górskim Vercors w Alpach Zachodnich.

„Przyjedźcie na spotkanie z uchodźcami, którym towarzyszy Jezuicka Służba Uchodźcom we Francji. Będzie to czas odpoczynku, odnowy duchowej, przekraczania barier. Niezapomniane wakacje!” – zachęcają organizatorzy.

W programie obozów wakacyjnych znajdują się m.in. warsztaty muzyczne, kulturalne, kulinarne, wycieczki przyrodnicze i zajęcia sportowe.

Pod opieką francuskiej Jezuickiej Służby Uchodźcom znajduje się ok. 1,5 tys. uchodźców. Współpracuje z nimi ponad 1,1 tys. wolontariuszy zrzeszonych w 31. centrach regionalnych na terenie Francji.

Za: www.ekai.pl