Home WiadomościZe Świata Generał dominikanów na kapitule generalnej: w pokorze powracamy do źródeł

Generał dominikanów na kapitule generalnej: w pokorze powracamy do źródeł

Redakcja

W Chorwacji odbywa się kapituła generalna zakonu braci kaznodziejów. Dominikanie przygotowują się na niej do swego jubileuszu. W 2016 r. minie 800 lat od założenia zakonu. Mówi generał dominikanów o. Bruno Cadoré OP:

„Jest to powrót do źródeł w tym sensie, że jubileusz jest okazją do dziękczynienia za zakon. Dziękczynienia przede wszystkim Bogu, ale również braciom, którzy przekazali nam tę wspaniałą tradycję. Ale jest to też okazja do pokornego przyjrzenia się naszej rzeczywistości i naszej historii, by zdać sobie sprawę z jasnych i ciemnych stron naszych dziejów i umieć wyciągnąć z tego wnioski. Pokora jest też niezbędna, by uświadomić sobie, że istniejemy z łaski, z miłosierdzia Boga, a nie dzięki naszym zasługom. Ten powrót do źródeł jest również dla nas wezwaniem do kreatywnej wierności naszemu charyzmatowi. A jest nim kaznodziejska służba w Kościele. Musimy zobaczyć, co to oznacza dzisiaj głosić Ewangelię, czego się od nas wymaga, na czym dziś polega nowość tej misji” – powiedział Radiu Watykańskiemu generał dominikanów.

kb/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda