Home WiadomościZe Świata Generał jezuitów o misji świętych w dzisiejszym świecie

Generał jezuitów o misji świętych w dzisiejszym świecie

Redakcja

12 marca przypadała 400. rocznica kanonizacji pięciorga wielkich świętych: św. Teresy z Avila, św. Ignacego z Loyoli, św. Franciszka Ksawerego, św. Filipa Neri oraz św. Izydora Oracza. Była to pierwsza wspólna kanonizacja w historii Kościoła.

Generał Towarzystwa Jezusowego, o. Arturo Sosa zwraca uwagę, że tych pięcioro kanonizowanych w 1622 roku w obecnej sytuacji Kościoła i świata naznaczonych pandemią i wojnami wskazuje na znaczenie modlitwy, ponieważ to Bóg jest prawdziwym Panem historii i towarzyszy ludzkości pośród wszystkich dziejowych zawirowań. Ważna pozostaje również solidarna obecność, wyrażająca się na wiele sposobów, chociażby poprzez przyjęcie uchodźców oraz właściwe informowanie o wydarzeniach, aby lepiej je rozumieć. Nie należy zamykać oczu i uszu na to, co się dzieje, trzeba być blisko cierpiących osób. O. Sosa zwrócił także uwagę na potrzebę szerszego spojrzenia na obecne wydarzenia, uwzględniające perspektywę polityczną.

“Jedną z rzeczy, która wydaje mi się dziś najważniejsza, jest wzmocnienie poczucia globalnego obywatelstwa. To znaczy, że nie jest to problem Ukraińców, nie jest to problem Rosjan, nie jest to problem Unii Europejskiej. To jest nasz problem, jako obywateli tego świata: jako obywatele musimy pchnąć politykę w kierunku dobra wspólnego” – powiedział generał jezuitów.

Krzysztof Ołdakowski SJ /vaticannews / Rzym

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda