Home WiadomościZe Świata Generał pisze do paulistów

Generał pisze do paulistów

Redakcja

Przełożony Generalny Towarzystwa Świętego Pawła ks. Silvio Sassi ogłosił coroczny list skierowany do członków zgromadzenia na rok 2012-2013. Zatytułowany jest on UT PERFECTUS SIT HOMO DEI [Aby człowiek Boży był doskonały].

Zdanie to zaczerpnięte z 2 Listu św. Pawła do Tymoteusza 3, 17, jest jednocześnie odwołaniem się do miesięcznych rekolekcji, jakie do 125 paulistów wygłosił założyciel zgromadzenia – bł. Jakub Alberione. Miały one miejsce w kwietniu 1960 roku, w Ariccia koło Rzymu. Nauki rekolekcyjne zostały następnie  zebrane i opublikowane w formie książkowej pod tytułem UT PERFECTUS SIT HOMO DEI.

List ks. Sassiego wpisany jest w kontekst przygotowań od obchodów stulecia założenia Towarzystwa Świętego Pawła, które obchodzone będzie 20 sierpnia 2014 roku. Ojciec Generał zachęca w nim swoich współbraci na całym świecie, do pogłębionej refleksji nad powołaniem oraz charyzmatem zgromadzenia. Zaprasza także każdego z zakonników do osobistej refleksji i znalezienia odpowiedzi, na pytania, jak dziś powinna wyglądać misja zgromadzenia w kontekście nowej ewangelizacji i wyzwań jakie przed Kościołem stawia współczesny świat, zwłaszcza w perspektywie bycia apostołami komunikacji społecznej.

Za: www.paulus.org.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda