Home WiadomościZe Świata Główne obchody Jubileuszu 50-u lat obecności karmelitów bosych w Burundi i Rwandzie

Główne obchody Jubileuszu 50-u lat obecności karmelitów bosych w Burundi i Rwandzie

Redakcja

21 sierpnia 2021 r. uroczyście zakończyliśmy obchody Jubileuszu 50 lat obecności karmelitów bosych w Burundi i Rwandzie. Celebracja odbyła się w parafii Musongati – w miejscu, gdzie każdego miesiąca przybywają liczni pielgrzymi, aby powierzać swoje intencje Pani Szkaplerza Świętego. To tutaj obecnie powstaje jubileuszowe wotum – Sanktuarium Matki Bożej z Góry Karmel. Jubileusz jest łaską i czasem szczególnej wdzięczności, za karmelitańskie dzieła i powołania. W czasie Mszy św., której przewodniczył bp. Bonawentura Nahimana 5 braci złożyło śluby wieczyste (3 Burundyjczyków i 2 Rwandyjczyków). Nasza wdzięczność została wyrażona w szczególny sposób wobec pionierów  karmelitańskich misji w Burundi. Przedstawicielem tej grupy był o. Sylwan Zieliński OCD – jeden z pierwszych misjonarzy, którzy przybyli tutaj w 1971 roku. Jako reprezentant Ojca Prowincjała, przekazał on nam jego braterskie słowo i ojcowskie błogosławieństwo.  

Radość Jubileuszu dzielili z nami zaproszeni goście : bracia z Rwandy, z Kongo wraz z przedstawicielami Świeckiego Karmelu, bracia z Tanzanii, z Francji, liczni członkowie bractw szkaplerznych, grupa świeckich Przyjaciół Karmelu oraz młodzież akademicka zaprzyjaźniona z naszymi wspólnotami.

Naszą historię, jej opatrznościowe owoce i obecne dzieła powierzamy Maryi  

Paweł Porwit OCD

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda