Home WiadomościZe Świata Gra planszowa przygotowana na rozpoczynający się Rok Ignacjański

Gra planszowa przygotowana na rozpoczynający się Rok Ignacjański

Redakcja

„Misja – Co wnieśli jezuici w nasze życie?”. Tak można przetłumaczyć tytuł gry planszowej, którą węgierska prowincja Towarzystwa Jezusowego przygotowała na Jubileuszowy Rok Ignacjański 2021-2022. Gra zawiera planszę, karty postaci (w tym św. Ignacego), żetony, karty pytań i niespodzianek, a także karty zadań do wykonania. I oczywiście pionki oraz kości. Gra ukaże się pod koniec lata nie tylko w języku węgierskim; także po angielsku, włosku, niemiecku, francusku, hiszpańsku i portugalsku.

W grze może wziąć udział od 2 do 4 graczy, w przedziale wiekowym – jak informują jej twórcy – od 9 do 101 lat, a czas trwania gry wynosi: 45-50 minut.

Gracze będą mogli poznać lepiej historię jezuickich misji i dzieł. Pytania i odpowiedzi rozwiewają wiele fałszywych przekonań i pogłębiają wiedzę historyczną łącząc rozrywkę z edukacją. W grze nie zabraknie także elementów sprzyjających współpracy między graczami: nie ma zwycięstwa bez solidarności i dobrych uczynków.

Projekt zawiera również element charytatywny – 3% od ceny każdego zestawu będzie przeznaczone na pomoc jezuickim misjom w Afryce.

Instytucje, które chciałyby współpracować w tworzeniu innych wersji językowych i w dystrybucji gry odsyłamy na stronę internetową: themission.world

Na tej samej stronie można także zamówić hurtowo większą liczbę gry planszowej (250 zestawów i więcej).

mp, jezuici.pl / Budapeszt
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda