Home WiadomościZe Świata Haiti: Zabito kanadyjskiego zakonnika

Haiti: Zabito kanadyjskiego zakonnika

Redakcja

Kanadyjskiego zakonnika marianistę zamordowano wczoraj w stolicy Haiti. Zabójcy podjechali motocyklem, gdy 62-letni duchowny wychodził z banku po pobraniu pieniędzy na potrzeby swej wspólnoty zakonnej. Policja przypuszcza, że celem napadu był rabunek. Otrzymawszy trzy strzały w plecy, ks. Richard Joyal zginął na miejscu.

Pochodzący z Quebecu kapłan pełnił już wcześniej posługę na Filipinach i Wybrzeżu Kości Słoniowej. Po trzęsieniu ziemi, które przed trzema laty dotknęło Haiti, przybył z pomocą współbraciom ze swego zgromadzenia pracującym w stołecznym Port-au-Prince. 3 maja, miał zakończyć swą misję i powrócić do Kanady.

Ks. Joyal jest już dziewiątym kapłanem zabitym od początku roku, w tym siódmym na kontynencie amerykańskim, gdzie najwięcej takich przypadków było w Kolumbii (3) i Meksyku (2).

Ponadto w Demokratycznej Republice Konga, w Syrii i w Meksyku miały w ostatnich miesiącach miejsce porwania księży, o których losie nic dotąd nie wiadomo.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda