Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Wambierzyckie spotkanie młodych kapłanów i braci zakonnych

Bracia Mniejsi: Wambierzyckie spotkanie młodych kapłanów i braci zakonnych

Redakcja

W Wambierzycach odbyło się kolejne spotkanie młodych kapłanów i braci zakonnych naszej Prowincji (18-20.04.2013). Wzięło w nim udział 14 braci z Polski, Niemiec i Włoch. Mszy św. na rozpoczęcie w czwartkowy wieczór przewodniczył O. Prowincjał Alan Brzyski.

W piątek pierwszym prelegentem była Joanna Sochor, Przewodnicząca Rady Narodowej Młodzieży Franciszkańskiej w Polsce, która przedstawiła prezentację pt: Młodzieży Franciszkańskiej nie trzeba się bać… czyli jak ożywić MF w Polsce. Cele zadania, trudności i pomysły.

Kolejną sesję poprowadził ks. Artur Sepioło, koordynator diecezjalny Rady Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Gliwickiej. Jego wystąpienie miało tytuł: Nowa Ewangelizacja w praktyce duszpasterskiej i ożywione było prezentacją oraz pracą w grupach.

Ostatnią część w sobotnie przedpołudnie poprowadził o. Sławomir Badyna OSB, ustępujący przeor benedyktynów w Biskupowie poruszając Zagadnienia z życia modlitwy; oraz temat Wspólnoty braterskiej. To spotkanie miało formę pracy z Pismem świętym.

W kolejne dni Słowo Boże w czasie Eucharystii głosili ojcowie: Wiktor, January i Mariusz.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda