Home WiadomościZe Świata Hiszpania: królewski dowód uznania państwa dla misjonarzy

Hiszpania: królewski dowód uznania państwa dla misjonarzy

Redakcja

Wizyta królowej Letycji w ośrodku prowadzonym przez jezuitów podczas wizyty hiszpańskiej pary królewskiej w Paragwaju odbierana jest przez hiszpańskie media jako kolejny dowód uznania przez państwo dla misjonarzy.

Odnotowują one, że królowa pojawiła się w ośrodku, w którym pracują hiszpańscy misjonarze w towarzystwie Pierwszej Damy Paragwaju Silvany López Moreiry. Podczas wizyty monarchini spotkała się z pracownikami oraz podopiecznymi ośrodka CAFA w stolicy kraju Asunción. Placówka ta zajmuje się głównie udzielaniem wsparcia kobietom i dziewczynkom wykorzystywanym seksualnie. Wśród rozmówców żony hiszpańskiego monarchy był m.in. pochodzący z Sewilli założyciel ośrodka 93-letni jezuita, o. Francisco de Paula Oliva. W ocenie Ojca Milcidadesa Gonzaleza z kierownictwa zakonu jezuitów w Paragwaju gest królowej Letycji jest formą uznania pracy hiszpańskich misjonarzy w tym południowoamerykańskim kraju.

Hiszpańskie media przypominają, że w październiku centrolewicowy rząd Pedro Sancheza uczcił pamięć zabitego w 2019 r. przez dżihadystów w Burkina Faso salezjanina, o. Antonio Cesara Fernandeza. Odnotowują, że podczas posiedzenia rady ministrów w Madrycie przyznano mu odznaczenie krzyża zasługi obywatelskiej. Z inicjatywą dotyczącą pośmiertnego uhonorowania zamordowanego w wieku 72 lat kapłana wyszło ministerstwo spraw zagranicznych w Madrycie.

mz (KAI/REL/VN/EM) / Asunción, Madryt

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda