Home WiadomościZe Świata Uniwersytet Gregoriański: teologia pragnie wnosić wkład w rozumienie synodalności

Uniwersytet Gregoriański: teologia pragnie wnosić wkład w rozumienie synodalności

Redakcja

Wydział Teologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego od piątku 26 listopada rozpocznie cykl wykładów o Synodzie i synodalności, skierowany do studentów tej uczelni oraz wszystkich, którym leży na sercu życie Kościoła. Proces synodalny stawia również przed teologią wyzwanie pogłębienia tematu Kościoła „konstytutywnie synodalnego”.

Pierwszych sześć spotkań zostanie poświęconych tematowi: „W jakim punkcie na drodze synodalności obecnie się znajdujemy?”. Podczas kolejnych wykładów te tematy podjęte w pierwszej części zostaną omówione w perspektywie interdyscyplinarnej, włączając w to uczonych innych dziedzin. Celem wszystkich spotkań jest stworzenie szerokiej przestrzeni słuchania i dialogu między uczestnikami, zarówno w auli wykładowej, jak i online włączając w proces synodalny także teologię, uprawianą w synodalnym stylu.

„Proces synodalny stwarza ogromną szansę, wspaniałą okazję, aby popatrzeć szeroko i realistycznie w dzisiejszej perspektywie, ale także w sposób pełen ufności, kierowany przez Ducha Świętego na Kościół oraz rzeczywistość wiary – podkreślił gziekan Wydziału Teologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego ks. prof. Philipp Renczes. – To jest to, co zawsze chcielibyśmy robić w teologii. Szukamy sposobów, żeby przemyśleć głębiej naszą wiarę oraz życie Kościoła, aby stanowić punkt odniesienia dla naszych studentów oraz dla samego Kościoła i społeczeństwa”.

Krzysztof Ołdakowski SJ/vaticannews.va / Rzym
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda