Hiszpania: program Europejskiego Spotkania Młodych w Avili

RVKonferencja Episkopatu Hiszpanii zaprezentowała Europejskie Spotkanie Młodych, zorganizowane w Avili w ramach Jubileuszowego Roku Terezjańskiego. Odbędzie się ono pod hasłem „W trudnych czasach – silni przyjaciele Boga” (En tiempos recios fuertes amigos de Dios) na początku przyszłego miesiąca (5-8.08.2015).

Na początku sierpnia do Avili przyjedzie ok. 6 tys. młodzieży, z czego 90 proc. z terenu Hiszpanii, a pozostali głównie z innych krajów europejskich, w tym z Włoch, Francji, Polski i Malty. Niewielka grupa dotrze z Brazylii, Argentyny i Australii. Program przewiduje szereg spotkań poświęconych duchowości Teresy z Avili, a także jej osobie i znaczeniu w życiu Kościoła. Uczestnicy odwiedzą wszystkie miejsca związane z życiem hiszpańskiej mistyczki. 30 biskupów poprowadzi katechezy dla młodych w czterech językach. Ponadto program przewiduje koncerty i wystawy. Europejskie Spotkanie Młodych zakończy czuwanie modlitewne i Eucharystia, którą sprawować będzie kard. Ricardo Blázquez, przewodniczący episkopatu Hiszpanii.

„Młodzi narobią zamieszania, o co prosi Papież, i będzie o tym głośno w całej Hiszpanii. Młodzież zawsze nas zaskakuje i Avila będzie miejscem tego nowego zaskoczenia” –  powiedział rzecznik episkopatu José María Gil Tamayo.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie