Home WiadomościZe Świata Hiszpania: Rodziny i młodzież świętują jubileusz św. Teresy

Hiszpania: Rodziny i młodzież świętują jubileusz św. Teresy

Redakcja

RVDo Avili przybyła dzisiaj krajowa pielgrzymka rodzin z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy. W sumie ponad 200 rodzin z różnych stron Hiszpanii. Natomiast miejscowa młodzież zorganizowała Festiwal Młodych (Avila Young Festival), który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Blisko 500 osób z Chrześcijańskiego Ruchu Rodzin (Movimiento Familiar Cristiano) przybyło dzisiaj do Avili. Pielgrzymi zwiedzili miejsca związane ze św. Teresą, a w klasztorze św. Józefa modlili się wspólnie z karmelitankami. Ważnym momentem była Eucharystia w miejscowej katedrze. Bp Jesús García Burillo podkreślił troskę Kościoła o rodziny oraz znaczenie św. Teresy jako nauczycielki modlitwy. Rodzina jest właśnie pierwszą szkołą modlitwy – zaznaczył ordynariusz Avili. Na zakończenie Eucharystii odczytano specjalny manifest na rzecz rodziny.

Z kolei awileńska młodzież zorganizowała dzisiaj Festiwal Młodych. Podobnie jak św. Teresa, młodzież wyszła na ulice miasta, aby podzielić się wiarą i radością z mieszkańcami i rówieśnikami. Organizatorzy zaprosili także na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie w sierpniu w ramach obchodów 500-lecia urodzin św. Teresy.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt 

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda