Home WiadomościZe Świata Hiszpania: zakony wypłacają odszkodowania ofiarom nadużyć seksualnych

Hiszpania: zakony wypłacają odszkodowania ofiarom nadużyć seksualnych

Redakcja

Hiszpańskie męskie zgromadzenia zakonne wypłacają liczone w tysiącach euro odszkodowania ludziom, którzy są ofiarami nadużyć seksualnych popełnionych przez osoby należące do tych zakonów.

Według gazety “El Pais” zgromadzenia jezuitów oraz marystów wypłacają od 5 tys. do 15 tys. euro ofiarom zakonników, którzy dopuścili się wobec nich nadużyć seksualnych.

Z ustaleń “El Pais” wynika, że wypłata odszkodowań uzależniona jest od powagi popełnionego przestępstwa, a wypłacane odszkodowania dotyczą głównie spraw, w których z powodu upływu czasu i zgonu domniemanych agresorów trudno o przeprowadzenie procesu przed sądem cywilnym lub przed sądami kościelnymi.

“El Pais” twierdzi, że w zamian za odszkodowanie zakony oczekują od ofiar dyskrecji i nierozpowszechniania w przestrzeni publicznej szczegółów dotyczących sprawy nadużyć seksualnych, których mieli doświadczyć.

Gazeta przypomina, że w styczniu br. jezuici z Hiszpanii na 87 ustalili liczbę ofiar nadużyć seksualnych ze strony członków Towarzystwa Jezusowego w tym kraju.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda