Home WiadomościZe Świata I Europejski Kongres FZŚ i MF

I Europejski Kongres FZŚ i MF

Redakcja

W dniach od 9 lipca 2012 do 15 lipca 2012 w małej francuskiej miejscowości , z której pochodziła św. Teresa od Dzieciątka Jezus, czyli w Lisieux odbył się I Europejski Kongres Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Młodzieży Franciszkańskiej.

Z naszego kraju pojechała cała Rada Narodowa Młodzieży Franciszkańskiej oraz jeden przedstawiciel III zakonu wraz z asystentem Narodowym III zakonu- o.Alojzym z naszej prowincji.

Na kongresie były poruszane różne tematy np. : problemy Młodzieży Franciszkańskiej w Europie i w każdym z państw; trudności porozumiewania się między III zakonem a Młodzieżą Franciszkańską; ewangelizacja. Byliśmy podzieleni na grupy, w których próbowaliśmy znaleźć rozwiązania na różnorodne problemy w naszych krajach. Między innymi został poruszony temat Polski, ponieważ w Polsce jako w jedynym kraju europejskim Młodzież Franciszkańska nie ma wspólnej formacji oraz wspólnej nazwy. Wieczorami odbywały się różne wydarzenia: przedstawienie mówiące o życiu św.Franciszka z Asyżu, święto Narodów, Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nie zabrakło także wspólnych modlitw w różnych językach oraz codziennie spotykaliśmy się na najważniejszym punkcje dnia, czyli Eucharystii. Uczestniczyliśmy także w odpuście ku czci rodziców św.Teresy od Dzieciątka Jezus.

W piątek udaliśmy się na pielgrzymkę do Mont Saint-Michel, gdzie szliśmy przez 3 godziny po morzu podczas odpływu.

W dniu wyjazdu podsumowaliśmy nasze spotkanie i ma zostać nam wysłane sprawozdanie z Kongresu oraz dalsze wskazówki dotyczące problemów, które rozpatrywaliśmy na spotkaniach w grupach.

Następny kongres za 3 lata w Bośni i Hercegowinie.

Przedstawiciel FRA w Radzie Narodowej Młodzieży Franciszkańskiej

Za: www.franciszkanie.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda