Home WiadomościZe Świata Kolumbia – I Kongres Rodziny Salezjańskiej

Kolumbia – I Kongres Rodziny Salezjańskiej

Redakcja

W dniach 15-18 sierpnia, w salezjańskim koledżu “Leon XIII” odbył się I Kongres Salezjańskiej Duchowości. Uczestniczyli w nim salezjanie współpracownicy, córki Maryi Wspomożycielki, salezjanie i przedstawiciele innych grup Rodziny Salezjańskiej z Kolumbii; ogółem 260 osób. Organizatorem Kongresu była Międzyinspektorialna Komisja ds. Wspólnej Formacji.

Główne konferencje zostały wygłoszone na następujące tematy: “Wymiar biblijny świętości” – ks. Hernán Cardona, salezjanin, i “Salezjański wymiar świętości” – ks. Rubén Darío Jaramillo, również salezjanin.

Miał także miejsce panel dyskusyjny na temat: “Jak żyję salezjańskim charyzmatem w moim środowisku”. Przy tej okazji dzielono się różnymi doświadczeniami. Głos zabrali m.in.: Sandra Bernal i Carlos Lozada, salezjanie współpracownicy z liceum “Don Bosco” w Pitalito-Huila, zaś  James Areiza dokonał prezentacji filmu “Alto al fuego”, dokumentu zrealizowanego przez “Ciudad Don Bosco” w Medellín. Następnie przyszła kolej na siostrę Marthę Gutiérrez HHSSCC, która omówiła “świętość Instytutu HHSSCC w środowisku Acqua de Dios”, i Sebastiána Aguirre z “Patio 13, Normal” w Copacabanie. Na koniec głos zabrali: Alicia Sánchez CMW, Gloria Alcira Rey, matka ze świeckiego ruchu “Padre Luis Variara”, a potem jeszcze raz wypowiedział się Sebastián Aguirre, członek MGS, oraz głos zabrała – Fanny Machado ADS, członkini “Damas Salesianas”.

Było również przewidzianych wiele momentów pracy w grupach w celu wypracowania propozycji dróg świętości w lokalnych wspólnotach. Innym znaczącym momentem była rozmowa na temat świętości założycieli, świętych salezjańskich w Kolumbii. W tym kontekście analizowano 12 przykładów salezjańskiej świętości i omówiono relikwie założycieli.  

W czasie całego Kongresu można było odczuć radość z tej salezjańskiej wymiany opinii, gościnności, braterstwa, co łączyło się z zobowiązaniem do bycia świętymi… ale bycia razem.

(ANS – Bogota)

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda