Home WiadomościZe Świata Indie. Franciszkański ośrodek św. Bonawentury

Indie. Franciszkański ośrodek św. Bonawentury

Redakcja

Długo oczekiwane marzenie prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego w Indiach wreszcie się spełniło. W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. nowy dom formacyjny prowincji, nazwany „franciszkańskim ośrodkiem św. Bonawentury” w Bangalore, zainaugurował i poświęcił o. Carlos Alberto Trovarelli, 120. minister generalny Zakonu.

Ceremonia poświęcenia rozpoczęła się o godz. 17.30 od powitania skierowanego przez o. Kuriakose Mattathil, rektora domu formacyjnego. Zapalono lampę wotywną, a następnie minister generalny oficjalnie zainaugurował dom, przecinając wstęgę i poświęcając budynek wodą święconą. Wśród obecnych na uroczystości byli: o. Benedetto Baek, asystent generalny Federation of Asian Minors Conventual (FAMC), o. James McCurry, minister prowincjalny prowincji Matki Bożej Anielskiej w USA, p. Leo Payyappilly, minister prowincjalny prowincji św. Maksymiliana Kolbego w Indiach, a także inni zaproszeni goście. Następnie wszyscy udali się do refektarza na drugą część uroczystości. O. James McCurry przemówił w sposób inspirujący i pobłogosławił krzyż, który zostanie umieszczony w refektarzu. Na koniec minister generalny udzielił uroczystego błogosławieństwa wszystkim obecnym, a o. Leo podziękował Panu Bogu i tym wszystkim, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia tego ważnego marzenia prowincji. Spotkanie zakończyło się wspólną kolacją, która dała wszystkim możliwość podzielenia się radością dnia.

O. Carlos weźmie udział w czwartej kapitule prowincjalnej zwyczajnej, która odbędzie się od 1 do 5 września 2019 r. w siedzibie kurii prowincjalnej, znanej też jako „Assisi Shanthi Kendra” w Karukutty. Minister generalny odwiedzi także inne domy formacyjne i opuści Indie w sobotę 7 września.

Za: www.ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda