Home WiadomościZe Świata Indie: zakonnicy dyskutowali o uskutecznianiu swojej misji

Indie: zakonnicy dyskutowali o uskutecznianiu swojej misji

Redakcja

Ok. 550 wyższych przełożonych zakonnych wzięło udział od 28 do 31 października w spotkaniu Konferencji Zakonników Indii (Conference of Religious India, CRI) w Hajdarabadzie. Zostali oni wezwani do przemyślenia swojej przywódczej roli poprzez wyznaczenie nowych celów i dążenie do ich realizacji.

Dyskusja dotyczyła zmian, które można wprowadzić do życia konsekrowanego, by skuteczniej realizować swoją misję. Honorowym gościem spotkania była główna sekretarz rządu stanu Andhra Pradesh, katoliczka Minnie Mathews. Powiedziała ona, że przełożeni zakonni powinni użyć swoich zasobów, instytucji i sieci kontaktów, by przeciwdziałać „pomieszaniu wartości” obecnemu w dzisiejszym społeczeństwie. Doradziła im odpowiedzialne przywództwo oparte na poszanowaniu innych poglądów, reagowaniu na zmiany i wspieraniu dojrzałej kreatywności.

Z kolei arcybiskup Hajdarabadu Thumma Bala podkreślił, że aby doprowadzać ludzi do królestwa Bożego, trzeba do misji zakonnej podchodzić radykalnie. Natomiast o. Gorantla Johannes, prowincjał karmelitów w Andhra Pradesh, zaapelował do zgromadzonych o „odważne stawianie czoła wyzwaniom współczesności”.

Konferencja Zakonników Indii (CRI) zrzesza 334 zgromadzenia i 822 wyższych przełożonych. Reprezentuje ponad 125 tys. braci, sióstr i księży. Prowadzą oni większość szkół, szpitali, centrów pomocy społecznej i innych instytucji należących do Kościoła katolickiego w Indiach. Ostatnie krajowe spotkanie CRI odbyło się trzy lata temu w Delhi.

mz/rv, sedoc, unac

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda