Home WiadomościZe Świata Jerozolima: pielgrzymka Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych

Jerozolima: pielgrzymka Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych

Redakcja

Dziesięcioosobowa delegacja Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce pielgrzymowała do Ziemi Świętej. Pielgrzymka odbyła się od 22 do 29 października W Roku Wiary siostry modliły się tam o powołania do życia konsekrowanego.

Siostry pielgrzymowały do sanktuariów w Nazarecie, nad Jeziorem Galilejskim, w Betlejem i w Jerozolimie. Osobisty kontakt z sanktuariami, gdzie Słowo stało się Ciałem, gdzie narodził się Kościół i rozpoczęła się misja głoszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu całemu światu, był czasem łaski i wytężonej modlitwy w intencji życia zakonnego w Polsce i na świecie. Na ziemi, gdzie Pan powołał swoich pierwszych uczniów, siostry prosiły o nowe powołania do życia zakonnego, by nigdy nie brakło osób gotowych podjąć wezwanie zmartwychwstałego Jezusa: „Będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei i aż po krańce ziemi”.

Pielgrzymka śladami Jezusa i apostołów dała także możliwość rozmowy z polskimi siostrami posługującymi od wielu lat w Ziemi Świętej. Spotkania te były okazją do zapoznania się z ich pracą na rzecz dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego, jak również z potrzebami lokalnych wspólnot chrześcijańskich. Obecnie w Ziemi Świętej posługuje blisko czterdzieści sióstr z Polski.

P. Blajer OFM, Jerozolima

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda