Home WiadomościZe Świata Jerozolima: zmarły trzy zakonnice z prawosławnego klasztoru na Górze Oliwnej

Jerozolima: zmarły trzy zakonnice z prawosławnego klasztoru na Górze Oliwnej

Redakcja

W rosyjsko-prawosławnym klasztorze Wniebowstąpienia (św. Eleona) na Górze Oliwnej w Jerozolimie, na skutek infekcji  Covid-19 zmarły trzy zakonnice, jedną z nich jest przeorysza Rafaila (Lel).  Według informacji Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego za Granicą (ROKA), przeorysza Rafaila zmarła 11 marca w wieku 80 lat. Kilka dni wcześniej, 8 marca, zmarła emerytowana od wielu lat była opatka klasztoru, 78-letnia  Moisseia (Bubnova), a 2 marca, na skutek ciężkiego przebiegu koronawirusa zmarła 44-letnia siostra Rufina (Albandac).  

Klasztor Wniebowstąpienia z charakterystyczną wysoką dzwonnicą znajduje się na szczycie Góry Oliwnej. Obecnie żyją w nim zakonnice z różnych krajów świata. Klasztor jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie Kaplicy Wniebowstąpienia. Według tradycji prawosławnej na terenie klasztoru znajduje się miejsce, w którym stała Maryja w czasie Wniebowstąpienia Chrystusa. 

KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda