Home WiadomościZe Świata Jezuickie biuro w Hiszpanii pomogło prawie 60 tys. imigrantów

Jezuickie biuro w Hiszpanii pomogło prawie 60 tys. imigrantów

Redakcja

Prowadzone przez hiszpańskich jezuitów biuro ds. migrantów (SJM) pomogło w 2019 r. blisko 60 tys. przybyszów z 21 państw świata, głównie z Afryki. Instytucja prowadzona przez Towarzystwo Jezusowe wsparła przybywających do Hiszpanii imigrantów na różnych płaszczyznach, m.in. poprzez pomoc materialną, psychologiczną oraz wsparcie prawne.

Poprzez sieć rodzin i osób indywidualnych powiązanych z SJM udało się znaleźć blisko pół tysiąca noclegów w domach na terenie Hiszpanii. Szacuje się, że jezuitom w pracy z imigrantami pomaga w tym kraju około 1,5 tys. wolontariuszy.

W lipcu i sierpniu przedstawiciele rządu Pedra Sancheza odbyli spotkania z władzami Maroka i Algierii w sprawie zwalczania napływu do Hiszpanii nielegalnych imigrantów z obu tych północnoafrykańskich krajów. Biorący udział w spotkaniach szef MSW Fernando Grande-Marlaska zakwestionował pojawiające się wśród niektórych komentatorów i polityków opinie, że wysoka liczba zakażeń i nowe ogniska choroby w Hiszpanii są efektem przemieszczania się do tego kraju „nielegalnych imigrantów”, nazywając tego typu poglądy „ksenofobicznymi”.

Jednocześnie potwierdził, że od początku sierpnia służby poszukują kilkudziesięciu imigrantów, którzy uciekli z miejsc, w których mieli odbywać kwarantannę. We wtorek madrycki dziennik „ABC” napisał, że MSW nie posiada jednak dokładnej liczby imigrantów, którzy po dotarciu do brzegów Hiszpanii w lipcu i sierpniu powinni przejść 14-dniową przymusową izolację.

Za: ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda