Home WiadomościZ kraju “Płomyki w Zakon zebrane” – odcinek ósmy

“Płomyki w Zakon zebrane” – odcinek ósmy

Redakcja

Maryjność – to tytuł ósmego już filmu z cyklu „Płomyki w Zakon zebrane – 12 rozmów o duchowości”, który ukazał się na stronach internetowych. Cykl dwunastu filmów powstaje z okazji trwającego w Zakonie Paulinów Roku Jubileuszowego 750-lecia śmierci założyciela paulinów bł. Euzebiusza z Ostrzyhomia.

Projekt realizowany przez o. Michała Legana, paulina, zakłada publikację dwunastu filmów – rozmów o duchowości, które publikowane są 11. dnia każdego miesiąca 2020 roku. Rozważania służyć mają ojcom i braciom paulinom, konfratrom oraz wszystkim przyjaciołom Zakonu w indywidualnej i wspólnotowej refleksji nad dziedzictwem i współczesnością powołania.

W obecnym odcinku, którego tematem jest Maryjność, gościem o. Michała Legana jest o. Marcin Ciechanowski, podprzeor Jasnej Góry.

„To Matka Boża powołuje do Zakonu Paulinów, a maryjność, to jeden z niezmiennych rysów naszej duchowości – mówi o. Marcin Ciechanowski – Życie zakonne po ludzku jest niemożliwe, ale to Maryja uczy nas, że gdy zaufamy Bogu, niemożliwe staje się możliwe”.

Każdy z odcinków oglądać można na kanale YouToube Jasnej Góry, a także na paulińskich stronach internetowych.

BPJG / jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda