Home WiadomościZe Świata Kampania Misji Salezjańskich na rzecz dzieci i młodzieży

Kampania Misji Salezjańskich na rzecz dzieci i młodzieży

Redakcja

“Żyj Brazylią” – pod takim hasłem Misje Salezjańskie w Hiszpanii prowadzą kampanię na rzecz dzieci i młodzieży z brazylijskich favel. Żyje w nich ponad 12 mln osób według danych Instytutu Data Favela.

“W życiu są dwie drogi: jedna to praca z innymi i dla innych, druga – to narkotyki i przemoc” – mówi Carlos, który sam znalazł się na tej ostatniej, ale szczęśliwie trafił do ośrodka Don Bosco prowadzonego przez salezjanów.

 Pod ich opieką znajduje się 50 tys. dzieci i młodzieży z brazylijskich favel. Rozpoczęta kampania ma na celu danie im nowych możliwości, aby mieli lepszą przyszłość, z daleka od narkotyków i przemocy.

“Brazylia to coś więcej niż plaże, samba i zabawa. W kampanii chcemy pokazać tę rzeczywistość, która niekiedy jest ukrywana. Nikt nie chce jej dostrzec” – mówi Lorenzo Herrero z Misji Salezjańskich.

50 tys. dzieci i młodzieży to 50 tys. nowych dróg i nadziei na lepszą przyszłość. W salezjańskich ośrodkach w Hiszpanii młodzież poznaje sytuację swoich brazylijskich rówieśników, którzy żyją na favelach. Zbierane są też dobrowolne datki.

Misje Salezjańskie powstały w 1875 r., kiedy św.Jan Bosko wysłał grupę dziesięciu misjonarzy  do argentyńskiej Patagonii. Od tego czasu na misje wyjechało ponad 10 tys. salezjanów. Aktualnie pracują w ok. 130 krajach na świecie.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Maryja

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda