Kapituła Generalna Redemptorystów: apostolskie błogosławieństwo papieża Franciszka

redemptor-plTrwa XXV Kapituła Generalna Zgromadzenia Redemptorystów. Swoje błogosławieństwo uczestnikom obrad przesłał papież Franciszek. Kapituła obraduje w Pattaya w Tajlandii i potrwa do 25 listopada 2016 r.

 

* * *

Do Przewielebnego o. Michaela Brehla CSsR, 

Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela

Jego Świątobliwość papież Franciszek z radością przyjął  informację, że XXV Kapituła Generalna Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela odbywać się będzię w Pattaya w Tajlandii w dniach od 31 października do 25 listopada 2016 r. Zapewnia Cię i Twoich Współbraci o swej duchowej  bliskości, gdy gromadzicie się, by wybrać Przełożonego Generalnego i Jego Radnych.

Jego Świątobliwośc ufa, że Ty i wszyscy uczestnicy Kapituły odnowią swoją inspirację do pełnienia charyzmatu Zgromadzenia i prawdziwie doświadczą  świeżości Ewangelii, z której ” pojawiają się nowe drogi, twórcze metody, inne formy wyrazu, bardziej wymowne znaki, słowa zawierające nowy sens dla dzisiejszego świata” (Evangelii Gaudium 11).

Polacając Wasze spotkanie matczynemu wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, papież Franciszek chętnie udziela swego apostolskiego błogosławieństwa jako zadatku łaski i pokoju Pana Jezusa.

Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu

Pełne relacje z każdego dnia Kapituły wraz z codziennym filmowym podsumowaniem dnia (w j. angielskim, hiszpańskim i włoskim) na stronie: cssr.news

Za: www.redemptor.pl