Home WiadomościZe Świata Kapituła Generalna sióstr oblatek

Kapituła Generalna sióstr oblatek

Redakcja

W dniach od 22-29 lipca br., w miejscowości Los Molinos koło Madrytu, zbierze się IV Kapituła Generalna Zgromadzenia Misjonarek Oblatek Maryi Niepokalanej. Do tego wydarzenia nasze siostry przygotowywały się przez ostatni rok, a szczególnie przez ośmiodniowe rekolekcje, które rozpoczęły się w piątek 12 lipca. W kapitule uczestniczyć będzie 19 sióstr, które w święto św. Jakuba – 25 lipca – wybiorą skład nowej rady generalnej wraz z przełożoną wyższą.

O naszych siostrach pamiętamy w modlitwie i życzymy wzrastania w charyzmacie św. Eugeniusza de Mazenoda.

Jesteśmy młodym zgromadzeniem zakonnym, które powstało w 1997 roku w Pozuelo (Madryt), zatwierdzonym na prawie diecezjalnym w 2001 roku. Podążając śladami św. Eugeniusza de Mazenoda, który założył Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Aix-en-Provence w 1816 roku, żyjemy we wspólnocie. Jako kobiety konsekrowane Bogu, składamy śluby zakonne, oddając nasze życie na służbę Kościołowi, aby w ten sposób głosić Dobrą Nowinę  najuboższym. Pomimo, że nasze wspólnoty obecnie znajdują się tylko w Hiszpanii, siostry które je tworzą pochodzą z różnych państw (Hiszpanii, Niemiec, Ukrainy, Peru, Francji, Słowecji i Polski).

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda