Home WiadomościZe Świata Kapituła prowincjalna chrystusowców w Australii i Nowej Zelandii

Kapituła prowincjalna chrystusowców w Australii i Nowej Zelandii

Redakcja

W dniach 16-17 kwietnia w domu prowincjalnym w Narrabundah (Canberra) odbyła się VIII Kapituła Prowincjalna Prowincji pw. Świętej Rodziny. W skład Kapituły z urzędu wchodzili: ks. Przemyslaw Karasiuk – prowincjał, ks. Antoni Dudek – wiceprowincjał, ks. Artur Botur – ekonom. Delegatami z wyboru byli: ks. Stanisław Wrona, ks. Henryk Zasiura, ks. Andrzej Kołaczkowski. W kapitule uczestniczył również delegat przełożonego generalnego, ks. Ryszard Głowacki – radny generalny.

Obrady kapituły rozpoczęły się Mszą Świetą w kaplicy domu prowincjalnego. Podczas spotkania towarzyszyła zebranym świadomość potrzeby pełnego zaangażowania w dzieło nowej ewangelizacji. Ojcowie kapitulni zapoznali się z wynikami badań socjologicznych pokazujących aktualną liczbę osób żyjących w Australii, a posługujących się językiem polskim na co dzień. Snop światła na tamtejszą rzeczywistość rzuciła także analiza danych sporządzonych na podstawie frekwencji na niedzielnych Mszach św. w niektórych ośrodkach duszpasterskich.

W czasie spotkania podkreślono także, iż znaczącym dziełem Prowincji pw. Świętej Rodziny w ostatnim czasie stało się powstanie i rozwój sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough (Melbourne). Troska o to dzieło należy do prerogatyw naszego duszpasterstwa.

Kapituła zakończyła się redakcją “Odezwy do Współbraci” oraz modlitwą do Świętej Rodziny w intencjach naszej wspólnoty zakonnej oraz polskich emigrantów na Antypodach. Jesteśmy przekonani, że dzieło VIII Kapituły Prowincjalnej będzie właściwą pomocą w realizacji charyzmatu Towarzystwa Chrystusowego w posłudze duszpasterskiej Polakom w Australii i Nowej Zelandii.

Więcej informacji z życia i działalności chrystusowców na Antypodach, m.in. o niedawnych rekolekcjach kapłańskich w kalendarium na stronie prowincji.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda