Home WiadomościZe Świata VIII kapituła prowincji chrystusowców we Francji i Hiszpanii

VIII kapituła prowincji chrystusowców we Francji i Hiszpanii

Redakcja

W poniedziałkowe popołudnie 22 kwietnia koncelebrowaną Mszą Świętą w kaplicy domu prowincjalnego w Aulnay-sous-Bois rozpoczęła się VIII Kapituła Prowincji Matki Bożej Częstochowskiej we Francji i Hiszpanii.

Biorą w niej udział delegaci z urzędu – członkowie Rady Prowincji: przełożony prowincjalny ks. Jan Ciągło, jego zastępca ks. Czesław Piela oraz ekonom prowincjalny ks. Antoni Ptaszkowskir oraz delegaci wyłonieni na drodze wyborów (ks. Józef Wąchała z Bagnolet, ks. Zdzisław Początek z La Ricamarie, ks. Roman Wrocławski – duszpasterz Polaków w Saint-Denis). Delegatem przełożonego generalnego jest sekretarz generalny zgromadzenia ks. Andrzej Orczykowski.

W 35. roku istnienia formalnych struktur prowincjalnych ojcowie kapitulni zastanawiają się nad realizacją misji i charyzmatu naszej wspólnoty zakonnej wśród francuskiej i hiszpańskiej Polonii oraz naszym zaangażowaniem się w dzieło nowej ewangelizacji. Obrady potrwają do środy 24 kwietnia.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda