Home WiadomościZe Świata Kapucyni: Festiwal w Bułgarii

Kapucyni: Festiwal w Bułgarii

Redakcja

W sobotę, 30 sierpnia br., zakończył się jubileuszowy XV Międzynarodowy Festiwal w Bełozem (trwający w dniach 25-30 VIII), który przebiegał po hasłem: „TAK dla rodziny” (ДА за семейството). Organizatorami byli Bracia Mniejsi Kapucyni Prowincji Krakowskiej posługujący na terenie Bułgarii. Spotkanie zgromadziło 170 uczestników, którzy mieli okazję zgłębiać tematykę małżeństwa oraz życia w rodzinie.

Każdego dnia, oprócz spotkań w grupach, Eucharystii, nabożeństwa i konferencji, młodzi ludzie brali udział w warsztatach: wokalnych, instrumentalnych, tanecznych, fotograficznych, plastycznych i dziennikarskich. Wieczorem odbywały się z kolei koncerty (grał m.in. zespół z Polski – Play&Pray). Z największym oddźwiękiem ze strony uczestników spotkały codzienne rozmowy z małżeństwami, które dzieliły się historią swego życia.

Warto podkreślić, że wszyscy bracia z Kustodii byli zaangażowani w Spotkanie, czy to w fazie przygotowania, czy też realizacji. Dużym wsparciem organizacyjnym była obecność trzech postnowicjuszy z Krakowa.

Festiwal w Bełozem miał charakter międzynarodowy dzięki obecności Polaków, Czechów oraz Chorwatów.

Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i puentowali spotkanie pospolitym, bułgarskim stwierdzeniem: „Żyjemy i jesteśmy zdrowi” (живи и здрави).

W imieniu organizatorów
br. Marcin Grec OFMCap

Więcej (zdjęcia) na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda