Kapucyni – Frascati: Spotkanie przełożonych

W dniach 8-12 maja 2017 r. odbyło się wiosenne spotkanie przełożonych, tym razem w naszym klasztorze we Frascati niedaleko Rzymu.

Spotkanie rozpoczęło się w poniedziałek 8 maja wieczorną Mszą św., której przewodniczył i homilię wygłosił br. Marek Przeczewski, gwardian klasztoru we Frascati. Wtorkowe przedpołudnie 9 maja było poświęcone dzieleniu się życiem naszych klasztornych wspólnot oraz bieżącym komunikatom Ministra prowincjalnego. Po południu przełożeni wysłuchali konferencji br. Wiesława Blocka zatytułowanych „Ojciec, brat, matka, Franciszkowa wizja przełożonego” oraz dowiedzieli się o odkryciach, nowościach i wezwaniach, które stoją przed studiami franciszkańskimi w XXI wieku.

W środę 10 maja bracia zwiedzili katakumby św. Sebastiana, a następnie zwiedzali zabytki Rzymu.

W czwartek 11 maja, po Koronce do Miłosierdzia Bożego w kościele św. Ducha przy Watykanie, odbyło się spotkanie z papieskim jałmużnikiem abp. Konradem Krajewskim. Arcybiskup zaprosił braci do noclegowni, którą przygotowano dla bezdomnych w domu jezuitów. Bracia usłyszeli piękne świadectwo o pracy arcybiskupa-jałmużnika i papieża Franciszka. Po spotkaniu bracia modlili się przy relikwiach św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra.

Wspólnota we Frascati przyjęła braci bardzo serdecznie. Podczas spotkania był czas na wspólną i indywidualną modlitwę, codzienną rekreację i braterskie rozmowy. W majowym włoskim słońcu można było również odpocząć i nabrać sił do dalszej pracy.

Spotkanie zakończyła wspólna poranna Eucharystia w piątek 12 maja.

Więcej (zdjęcia) na: www.kapucyni.pl