Kapucyni na audiencji u Papieża

W środę, 12 września bracia kapitulni zebrani na 84. Kapitule Generalnej Kapucynów uczestniczyli w audiencji generalnej w Watykanie, w Auli Pawła VI. 

Pozdrawiając przybyłych pielgrzymów, Benedykt XVI zwrócił się także do kapucynów, wzywając ich do wierności charyzmatowi i do gotowości na nową ewangelizację. Na koniec audiencji, Minister Generalny, Wikariusz Generalny i Definitorzy: Michael Fernandes i Hugo Mejía Morales podeszli do Ojca Świętego i ofiarowali mu kopię krzyża, który św. Wawrzyniec z Brindisi nosił ze sobą przy każdej podróży misyjnej. Niektórzy bracia po audiencji udali się do Radia Watykańskiego, gdzie opowiadali o kapitule, a także o obecności kapucynów w różnych krajach.

Po modlitwie południowej cetusy kontynuowały dyskusję na temat rozdziałów konstytucji kapucyńskich prezentowanych w ostatnich dniach. Następnie odbyła się publiczna prezentacja na temat „Międzynarodowej współpracy braterskiej”.

Przed braćmi jeszcze wiele pracy, szczególnie w cetusach i w komisjach. Jak najszybciej trzeba przeprowadzić publiczne wysłuchanie w sprawie pozostałych rozdziałów. Następny tydzień będzie ostatnim na 84. Kapitule.

Źródło: Biuro 84. Kapituły Generalnej Braci Mniejszych Kapucynów

Za: www.kapucyni.pl