Home WiadomościZakony dla Ukrainy Kapucyni: Wieści z Ukrainy

Kapucyni: Wieści z Ukrainy

Redakcja

Wojna w Ukrainie trwa już ponad dwa miesiące. Minister Prowincjalny, brat Marek Miszczyński, kilka dni temu pojechał odwiedzić braci posługujących u naszych wschodnich sąsiadów. Zapraszamy do zapoznania się z kolejną porcją informacji z Ukrainy.  

4 maja 2022 – Środa:

Br. Błażej Suska

Noc inna od poprzednich. Nocowaliśmy z br. Markiem w Starymkonstantynowie. Niedaleko potężne lotnisko wojskowe. Loty ćwiczeniowe czy bojowe? – nie wiemy. Słychać startujące wojskowe samoloty. Bogu dzięki, żyjemy. Dwie godziny staliśmy na stacji benzynowej. Sukces. Zatankowaliśmy po 10 litrów na osobę. Ludzie w kolejce bardzo wyrozumiali. To też czas wojenny. Brakuje paliwa.
 

Br. Maciej Styburski (Krasiłów)

W Krasiłowie bardzo spokojnie. Normalne życie parafialne się toczy, tylko z małymi wyjątkami. Nie licząc opieki nad uchodźcami i wydawaniem pomocy humanitarnej. Bracia ze Starokonstantynowa podzielą się z nami pomocą humanitarną z Caritasu, która przyszła z Italii.
 

Br. Marek Lisowski (Dniepr)

U nas spokojnie, chociaż alarm wieczorny był podejrzanie niepokojący. Pomoc humanitarna, remonty, goście na nocleg i wyjazd br. Wadyma do wojskowych na spowiedzi i Mszę.
 
 

3 maja 2022 – Wtorek:

Br. Błażej Suska

68. wojenna noc w Winnicy, gdzie obecnie przebywam, przebiegła spokojnie. Modlimy się za nasze ojczyzny i nasze kraje. Prosimy Boga o Pokój dla Ukrainy i naszych serc. Spotkanie br. Marka, Prowincjała, mimo świadomości wojny, sprawia wiele radości braciom. Poniżej znajduje się zdjęcie wspólnoty domowej z Winnicy wraz z Ministrem Prowincjalnym.
 
 

Br. Jarosław Fedirczuk (Winnica)

Dzięki Bogu drugą dobę bez alarmów przeciwlotniczych. Kończy się krótka wizyta w Winnicy Ministra Prowincjalnego, br. Marka Miszczyńskiego i br. Błażeja Suski. Dziś również nocowali wolontariusze z Polski.
 

2 maja 2022 – Poniedziałek:

Br. Błażej Suska

W naszym rejonie nie było działań wojennych. Na wschodzie regularna wojna. Oremus! Pamiętajmy o Mariupolu. 
Jest z nami br. Marek, prowincjał z Krakowa. Wspólnie sprawowaliśmy Eucharystię w kijowskim kościele. Razem z Panią Ludą i br. Sergiejem, odwiedziliśmy ważne miejsca bohaterskiej obrony Kijowa. Miasta: Irpiń, Bucza, Hostomel, Ozera, to miasta, dzięki którym Kijów nie zostal okrążony i zdobyty. Naszym przewodnikiem był jeden z miejscowych aktywistow, ratownik. Bardzo zacny człowiek, patriota. Odwiedziliśmy groby naszych obrońców, którzy oddali życie w obronie Ukrainy. Nowe groby.
 
 

Br. Maciej Styburski (Krasiłów)

Noc przeszła spokojnie, a poranek słoneczny i ciepły w Krasiłowie. Cieszymy się Dniem Pańskim. Wczoraj i dziś siostry kapucynki rozwoziły pomoc humanitarną do wioski Slobidka krasilowska.
 

1 maja 2022 – Niedziela:

Br. Błażej Suska (Kijów)

Otrzymaliśmy z Lwowa pierwsze zdjęcie br. Marka, Prowincjała ze wspólnotą lwowską. Brat Prowincjał we Lwowie.
 
 
Wczoraj, późnym wieczorem razem z braćmi Sławkiem i Andrzejem, Marek dojechał do Kijowa. Jesteśmy już razem. Deo gratias! We wspomnianym Lwowie bracia zorganizowali kolejną, może już tradycyjną, „Maryjną noc czuwania”.
 
Kolejni dziennikarze z Polski, którzy traktują nasz klasztor wyjątkowo, przyjechali na krótki czas, aby prosić o błogosławieństwo na drogę do Kremstorska.
 
Do naszego sanktuarium o. Pio w Kijowie przybywają wielcy i mali ludzie tego świata, prosząc naszego orędownika o wstawiennictwo, a nas braci mniejszych o błogosławieństwo.
 

Chcesz przekazać pieniądze na pomoc dla Ukrainy? Podajemy numer konta Kustodii Ukrainy:

Adres:
Kapucyni – Prowincja Krakowska
Kustodia Ukrainy
ul. Korzeniaka 16
30-298 Kraków

NIP:
6762083140

REGON:
040018820

Konto:
Bank Pekao SA / I Oddział Kraków
Rynek Główny 31
31-010 Kraków

IBAN (PLN): PL83124046501111001035449518

IBAN (EUR): PL68124046501978001035455229

IBAN (USD): PL93124046501787001035455405

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda