Home WiadomościZe Świata Brazylia: o. Geraldo Freire Soares CSsR mianowany biskupem Iguatu

Brazylia: o. Geraldo Freire Soares CSsR mianowany biskupem Iguatu

Redakcja

Ojciec Święty Franciszek mianował 4 maja 2022 r. brazylijskiego redemptorystę o. Geraldo Freire Soares biskupem diecezji Iguatu w metropolii Fortaleza w stanie Ceará. Serdecznie gratulujemy i polecamy w modlitwie!

O. Geraldo Freire Soares CSsR urodził się 6 stycznia 1967 r. w Sertânia w diecezji Pesqueira w stanie Pernambuco. Studiował filozofię w Salezjańskim Instytucie Filozoficznym w Recife i teologię w Instytucie São Paulo de Estudos Superiores-ITESP w São Paulo. Śluby zakonne w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela złożył 11 lutego 1996 r., a święcenia kapłańskie przyjął 1 lipca 2000 r.

W Wiceprowincji Redemptorystów Recife był wychowawcą młodzieży zakonnej w Campina Grande (Paraíba) i Arapiraca (Alagoas) oraz ekonomem i przełożonym przez trzy kadencje. Ponadto był wikariuszem parafii Nossa Senhora do Perpétuo Socorro w Campina Grande i proboszczem parafii Sagrado Coração de Jesus w Natal (Rio Grande do Norte), w archidiecezji metropolitalnej o tej samej nazwie był również wikariuszem biskupim ds. życia konsekrowanego.

W ostatnim czasie był wikariuszem parafii oraz wychowawcą w Arapiraca, w diecezji Penedo (Alagoas).

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda