Home WiadomościZe Świata Kapucyni: Wybór definitorów generalnych

Kapucyni: Wybór definitorów generalnych

Redakcja

W drugim tygodniu 84. Kapituły Generalnej Braci Mniejszych Kapucynów, w czwartek 30 sierpnia, cały dzień został poświęcony wyborom Definitorów Generalnych. W ostatnich dniach, Kapituła zdecydowała poszerzyć grono Definitorów z 8 do 9 braci.

Sesja wyborcza rozpoczęła się o godz. 9.00. Po wezwaniu Ducha Świętego i modlitwie Ministra generalnego, sekretarz używając łacińskiego zwrotu „extra omnes” poprosił, aby na sali pozostali tylko bracia kapitulni w liczbie 169 i bracia pełniący konieczne posługi w przeprowadzeniu głosowania: sekretarz Kapituły, zastępcy sekretarza, protokolanci, tłumacze i obsługa techniczna. Z wielką dyscypliną i odpowiedzialnością, bracia kapitulni przystąpili do wyborów Definitorów generalnych. O kolejności głosowania na poszczególnych kandydatów cetusów decydowało losowanie. Minister generalny wyciągał z koszyka nazwy poszczególnych konferencji. Oto bracia wybrani na Definitorów generalnych (wg kolejności głosowania):

1. NAPCC Br. Mark Schenk,
Definitor generalny PR Ameryki Środkowej, USA

2. CENOC-ASMEN Br. Pio Murat,
Minister prowincjalny PR Francji

3. PACC Br. Cesar Acuin,
Minister prowincjalny PR Filipin

4. CCB Br. Sergio Dal Moro,
PR Rio Grande do Sul, Brazylia

5. CECOC Br. Štefan Kožuh,
Minister prowincjalny PR Słowenii

6. CIMPCap Br. Raffaele Della Torre,
Minister prowincjalny PR Lombardii, Włochy

7. CCMSI Br. Michael Fernandes,
Minister prowincjalny PR Maharashtra, Indie

8. CCA-CIC-CONCAM Br. Hugo Mejía Morales,
Sekretarz Kapituły, PR Peru

9. EACC-CONCAO Br. Jean-Bertin Nadonye,
Minister Wiceprowincjalny VG R.D. Kongo

Minister generalny do każdego wybranego w głosowaniu kierował pytanie: „czy przyjmujesz?”, i każdy z nich, w rożnych językach i z różną ekspresją, wyrażał zgodę na podjęcie tej szczególnej posługi w Zakonie. Sesja zakończyła się długim i gromkim aplauzem, który był wyrazem wdzięczności braci obecnych na sali, a przez nich i wszystkich kapucynów na świecie.

Wiadomości ze strony – Biuro 84. Kapituły Generalnej Kapucynów 

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda