Home WiadomościZe Świata Kapucyni: Wybór wikariusza generalnego Zakonu

Kapucyni: Wybór wikariusza generalnego Zakonu

Redakcja

Rzym. 7 września, rano czas wyborów podczas Kapituły generalnej dobiegł końca. Program przewidywał wybór wikariusza generalnego Zakonu.

Konstytucje wskazują wikariusza jako pierwszego współpracownika ministra generalnego i dlatego, pod jego nieobecność, musi to właśnie on zająć jego miejsce.

Kapitulni, którzy już teraz stali się ekspertami w procedurach wyborczych, dokonali wyboru nowego wikariusza generalnego już w drugiej turze, jest nim Br. José Ángela Torres Rivera, do tej pory kustosz kustodii Porto Rico. Oto niektóre dane biograficzne na jego temat. Nowy Wikariusz Generalny urodził się w 1972 roku w New Jersey (USA); śluby wieczyste złożył w 2000 roku, a w 2001 roku został wyświęcony na kapłana. W zakresie edukacji kulturalnej maturę złożył w szkole średniej o profilu chemicznym. Następnie uzyskał tytuł magistra teologii i licencjata prawa kanonicznego na Uniwersytecie Gregorianum w Rzymie. W Zakonie pełnił różne funkcje: posługę gwardiana w kilku miejscach, w tym w Kurii generalnej, prokuratora i ekonoma w swojej Kustodii, był ekonomem w naszym Domu w Jerozolimie i na koniec Kustoszem Kustodii Porto Rico. Płynnie posługuje się językiem hiszpańskim, angielskim i włoskim.

Wraz z wyborem wikariusza generalnego, Zakon posiada zarząd w pełnym zakresie swoich kompetencji, podkreślono to również przez uroczyste odczytanie dokumentu, który to uwiarygodnia.

W pozostałej części obrad, Kapituła rozpoczęła dyskusję nad innymi tematami, takimi jak: Statuty Kurii generalnej i Statuty Międzynarodowej Solidarności Ekonomicznej.
Wczoraj wieczorem, 6 września, kapitulni zgromadzili się w kaplicy przed uroczyście wystawionym Najświętszym Sakramentem, na chwilę adoracji.

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda