Home WiadomościZe Świata Starsburg: beatyfikacja XIX-wiecznej mistyczki

Starsburg: beatyfikacja XIX-wiecznej mistyczki

Redakcja

Kościół ma nową błogosławioną. W Strasburgu do chwały ołtarzy wyniesiona została francuska mistyczka s. Alfonsa Maria Eppinger. Urodziła się w 1814 r. w Alzacji.

Pochodziła z prostej chłopskiej i głęboko wierzącej rodziny. Była najstarszym z jedenaściorga dzieci. W dzieciństwie i młodości wiele chorowała, co stało się dla niej okazją do nawiązania bliskiej relacji z Bogiem. W wieku 14 lat przystąpiła do Pierwszej Komunii i od tej pory Eucharystia stała się dla niej źródłem siły, dzięki której potrafiła sprostać wszystkim przeciwnościom.

W 1846 r. po raz pierwszy doświadczyła ekstazy. Czuła obecność Jezusa, który do niej przemawiał i pokrzepiał ją. Prosił ją o modlitwę za zbawienie wszystkich dusz, dał jej udział w cierpieniach Papieża i Kościoła, przynaglał ją by modliła się o uświęcenie kapłanów. Często też była nękana przez złego. Choć była kobietą prostą i niemal nie potrafiła się podpisać, w 1849 r. założyła Zgromadzenie Córek Boskiego Odkupiciela, którego główną misją jest pomoc chorym i ubogim.

“ Dziękujemy Bogu za tę mądrą i odważną kobietę, która poprzez swoje cierpienie, milczenie i modlitwę, dała świadectwo miłości Boga, zwłaszcza względem chorych na ciele i duszy – mówił Ojciec Święty. – Wielkie oklaski dla nowej błogosławionej…. ”

Krzysztof Bronk – Watykan

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda