Home WiadomościZe Świata Kard. Bertone: świat musi rozbudzić swą wiarę

Kard. Bertone: świat musi rozbudzić swą wiarę

Redakcja

Nie lękaj się, uwierz!” – te słowa Jana Pawła II według watykańskiego sekretarza stanu mogą stać się doskonałym drogowskazem na rozpoczynający się w październiku Rok Wiary. Kard. Tarcisio Bertone mówił o tym w czasie Mszy dla uczestników 12. sesji plenarnej Papieskiej Akademii św. Tomasza. Liturgia była sprawowana w Kaplicy Pawłowej Pałacu Apostolskiego.

Kard. Bertone wskazał, że współczesny świat musi rozbudzić swą wiarę i na nowo spotkać z Chrystusem. Podkreślił zarazem, że woła on o prawdziwych świadków, którzy przykładem życia pomogą ludziom poszukującym Boga w znalezieniu właściwej ścieżki do osiągnięcia “podwojów wiary”.

Mówiąc o znaczeniu spotykania się z Jezusem w Eucharystii watykański hierarcha pytał o stan naszej wiary. “Ileż razy jako kapłani dotykamy eucharystycznego ciała Jezusa! Z jaką wiarą to czynimy? Czy wierzymy, iż może nas prawdziwie uzdrowić?” – pytał kard. Bertone przypominając, że tylko Bóg jest w stanie przemienić człowieka i jego życie.

RV

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda