Home WiadomościZe Świata Kard. Gracias: gwałt na zakonnicy hańbą Indii

Kard. Gracias: gwałt na zakonnicy hańbą Indii

Redakcja

RVMianem „hańby narodowej” określił kard. Oswald Gracias gwałt na hinduskiej zakonnicy. Doszło do niego 20 czerwca w stanie Chhattisgarh, w środkowej części Indii. Salezjanka została napadnięta na misji w nocy przez dwóch mężczyzn, którzy po odurzeniu ją narkotykami kilkakrotnie ją zgwałcili.

Potępiając ten akt przemocy, przewodniczący episkopatu Indii wskazał, że jest on tym poważniejszy, iż siostra została napadnięta tuż przy przychodni, w której codziennie niosła pomoc ubogim i potrzebującym mieszkańcom Raipuru. Zresztą gwałciciele przy okazji dopuścili się także grabieży. Arcybiskup Bombaju przypomniał zarazem, że gwałty na kobietach są przerażającą codziennością plamiącą hinduskie społeczeństwo. „To zło zamiast się zmniejszać, stale się pogłębia” – podkreślił hinduski hierarcha wzywając państwo, wspólnoty religijne i organizacje pozarządowe do podjęcia bardziej zdecydowanych działań na rzecz promocji godności kobiet i ich równych praw w społeczeństwie.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda