Home WiadomościZe Świata Kard. Kasper otrzyma doktorat honorowy Papieskiej Akademii Alfonsiana

Kard. Kasper otrzyma doktorat honorowy Papieskiej Akademii Alfonsiana

Redakcja

Niemiecki kardynał kurialny Walter Kasper otrzyma 20 listopada doktorat honoris causa Papieskiej Akademii Alfonsiana w dziedzinie teologii moralnej – podała 14 bm. włoska agencja katolicka SIR. Uroczystość wręczenia tego wyróżnienia 87-letniemu purpuratowi za jego „bezsporny wkład w tematykę miłosierdzia” odbędzie się w rzymskiej siedzibie tej instytucji. Kardynał był w latach 2001-10 przewodniczącym Papieskiej Rady Popierania Jedności Chrześcijan.

Ceremonia będzie transmitowana na żywo w Internecie. Po powitaniu przez rektora Akademii o. prof. Alfonso Amarante laudację wygłosi o. Michael Brehl, redemptorysta z Kanady, po czym referat – lectio magistralis – przedstawi nowy doktor honorowy, który następnie odbierze dyplom, ogłaszający przyznanie mu wyróżnienia.

Założona w 1949 i prowadzona do dzisiaj przez redemptorystów Accademia Alfonsiana – Wyższy Instytut Teologii Moralnej jest znaną na świecie placówką naukowo-badawczą specjalizującą się szczególnie w tym dziale teologii. Ukończyło ją wiele czołowych postaci Kościoła katolickiego, w tym liczni kardynałowie i biskupi. Są w tym gronie także Polacy, m.in. arcybiskupi i biskupi Wojciech Polak, Andrzej Dziuba, Józef Wróbel i Szczepan Wesoły. Nasi rodacy byli i są również wśród kadry nauczającej Instytutu, a jego rektorem w latach 2013-18 był polski redemptorysta o. Andrzej Wodka.

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda