Home WiadomościZe Świata Kardynał Schönborn: chrońmy ludzi umierających

Kardynał Schönborn: chrońmy ludzi umierających

Redakcja

Austriacki kardynał i dominikanin Christoph Schönborn chce, by konstytucja jego kraju gwarantowała prawo do opieki paliatywnej.

Pod koniec września w Austrii odbyły się wybory parlamentarne i obecnie formuje się nowy rząd. Radio Österreich 1 zapytało arcybiskupa Wiednia, jakie problemy będzie musiał rozwiązać nowy gabinet. Kard. Schönborn odparł, że jedną z głównych kwestii, jaką politycy powinni się zająć jest pomoc umierającym.

„Obecnie istnieje dobry konsensus między wszystkimi partiami, by nie wspierać eutanazji, jak robią to niektóre państwa europejskie, ale aktywne, medyczne towarzyszenie przy umieraniu” – powiedział metropolita Wiednia. Dodał, że prawo do opieki paliatywnej należy wpisać do ustawy zasadniczej.

Hierarcha odniósł się też do stwierdzenia szwajcarskiego teologa Hansa Künga, który jest za szukaniem »trzeciej drogi« między zakazem eutanazji a jej legalnością. „Istnieją tylko dwie możliwości: albo aktywnie zabijemy chorych, umierających ludzi, albo będziemy im towarzyszyć. Mówienie o »trzeciej drodze« jest iluzją. Eutanazja to zabijanie chorych ludzi” – uznał kard. Schönborn.

gosc.pl / dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda