Home WiadomościZe Świata Kardynał Turkson w Kijowie podczas Światowego Dnia Ubogich

Kardynał Turkson w Kijowie podczas Światowego Dnia Ubogich

Redakcja

W związku z zakończeniem akcji „Papież dla Ukrainy”, w dniach od 16 do 18 listopada 2018 roku przebywał na Ukrainie J.E. ks. kard. Peter Kodwo Appiah Turkson – prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. W ostatnim dniu wizyty, która przypadła na II Światowy Dzień Ubogich, miał miejsce wspólny obiad z bezdomnymi Kijowa. Obiad zorganizowali Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej w jadalni Sióstr Misjonarek Miłości (siostry Matki Teresy z Kalkuty), przy współpracy z Caritas-Spes Ukraina.

Obecnych było 160 biednych, wspomniany ks. kard. Turkson, nuncjusz apostolski na Ukrainie abp. Claudio Gugerotii i czterech biskupów. W wydarzeniu uczestniczyło również czterech oblatów: br. Sebastian Jankowski OMI (którego główną posługą jest praca z bezdomnymi), o. Arkadiusz Cichla OMI (ekonom Delegatury na Ukrainie), o. Aleksander Zieliński OMI (dyrektor telewizji EWTN i Kalickiego Centrum Medialnego), oraz kleryk Łukasz Orłowski OMI. Byli również przedstawiciele Caritas-Spes i oczywiście same siostry, pełniące role gospodarzy. Podczas swego przemówienia ks. kard. Peter Turkson, bardzo serdecznie podziękował za przygotowanie obiadu i w ogóle za pracę z biednymi, którą prowadzą m. in. misjonarze oblaci. Przemawiali również sami bezdomni, którzy mówili o swoim nawróceniu i o tym, jak dużą rolę odegrała w nim właśnie posługa oblatów.

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej już od sześciu lat, w sześciu miejscach ukraińskiej stolicy, dwa razy w tygodniu rozdają ciepłe obiady bezdomnym i najbardziej potrzebującym.

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda