Karmelici Bosi: O. Peter Chung, nowym biskupem pomocniczym Seulu

Ojciec Święty Franciszek 30 grudnia 2013 r. mianował o. Petera Chunga biskupem pomocniczym archidiecezji seulskiej. O. Peter dotychczas był VI Definitorem Generalnym Zakonu Karmelitów Bosych, odpowiedzialnym za rejon wschodniej Azji i Oceanii.

O. Peter Chung urodził się w Seulu w 1961 roku . Wstąpił do nowicjatu Prowincji Koreańskiej w 1987 roku. Profesję uroczystą złożył  i święcenia kapłańskie przyjął w 1992.

Archidiecezja w Seulu jest najstarszą diecezją w Korei. Liczy prawie 1,5 mln wiernych. Ponadto arcybiskup metropolita Seulu (Andrew Yeom Soo-Jung) jest również administratorem apostolskim diecezji Pyongyang w Korei Północnej. O. Peter będzie piątym biskupem pomocniczym w historii archidiecezji i zastąpi biskupa Basila Cho Kyu-man.

O. generał Saverio Cannistrà nazwał wielką radością i powodem do dumy to, że Zakon może ofiarować Kościołowi w Korei pomoc w osobie o. Petera. Niestety będzie on musiał zrezygnować z braterskiej obecności w Domu Generalnym i swojego hojnego oddania posłudze definitora generalnego. O. Generał prosi braci i siostry OCD i OCDS, jak również członków rodziny terezjańskiej o szczególną modlitwę za o. Petera i katolików w Korei.

Za: www.karmel.pl