Home WiadomościZe Świata Karmelici Bosi: W Korei rozpoczęło się Definitorium Nadzwyczajne

Karmelici Bosi: W Korei rozpoczęło się Definitorium Nadzwyczajne

Redakcja

Definitorium Nadzwyczajne rozpoczęto odmówieniem Jutrzni i modlitwą. Następnie już w sali spotkań Ojciec Generał, o. Saverio Cannistrà, rozpoczął wystąpienie zaprezentowaniem filmu, który w związku z Jubileuszem 500-lecia przygotowali karmelici bosi ze Stanów Zjednoczonych. Można zobaczyć na nim chór złożony z głosów karmelitanek z całego świata, które wspólnie śpiewają poezję „Niczym się nie trap”.

Możemy go obejrzeć TUTAJ

Po zaprezentowaniu wideo o. Saverio przypomniał o karmelitankach bosych i stwierdził, że dzięki nim Definitorium posiada „armię”, która modli się za [koreańskie] spotkanie. Następnie dano możliwość każdemu z uczestników, aby zaprezentował się publicznie.

O. Generał poprosił, aby Definitorium Nadzwyczajne zawierało przestrzeń braterstwa i otwarcia się na różne horyzonty. „Istnieje niebezpieczeństwo zamknięcia się w ograniczonym wymiarze, którym jest nasza wspólnota itd. Lecz Zakon mieści w sobie cały świat, a ten fakt nie jest jedynie faktem intelektualnym, ale jest czymś, co powinno wpływać na kształt naszej tożsamości”, stwierdził o. Saverio.

Następnie Generał zwrócił się do biorących w jakikolwiek sposób udział w spotkaniu w Korei, zwłaszcza tych, którzy relacjonują to spotkanie w swoich krajach: „To spotkanie nie kończy się tutaj. Jest ono drogą, która prowadzi dalej”, podkreślił o. Saverio.

o. Saverio Cannistrà oficjalnie stwierdził, że głównym zadaniem obecnego Definitorium jest przygotowanie przyszłorocznej Kapituły Generalnej. „Czy Kapituła Generalna zostanie dobrze przygotowana zależy od tego Definitorium. Musimy mieć świadomość, że naszych problemów nie rozwiążemy sami, nie odpowiadamy za różne wyzwania na sposób indywidualny. Poradzenie sobie z nimi będzie jedynie możliwe, jeżeli będziemy rozwiązywać je wspólnie”, zakończył o. Generał.

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda