Home WiadomościZe Świata Klaretyni: Nowy kościoł pw. Miłosierdzia Bożego w Afryce

Klaretyni: Nowy kościoł pw. Miłosierdzia Bożego w Afryce

Redakcja

klaretyni.plW dniu 11 października 2015 r. w Bouaflé na Wybrzeżu Kości Słoniowej miała miejsce konsekracja klaretyńskiego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Mszy św. przewodniczył i konsekracji dokonał Jego Ekscelencja Ks. Biskup Maurice Konan Kouassi – Ordynariusz Diecezji Daloa. W uroczystości konsekracyjnej uczestniczyło kilku gości z Polski – świeckich i duchownych, w tym Ofiarodawcy, na czele z O. Prowincjałem Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów Krzysztofem Gieratem CMF,

O. Zbigniewem Zmorzyńskim CMF – konsultorem prowincjalnym oraz O. Romanem Woźnicą CMF – referentem prowincjalnym ds. misji. Projekt kościoła oraz nadzór budowlany został wykonany przez Klaretyna – O. Andrzeja Kobylińskiego CMF – pracującego od 25 lat jako misjonarz na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W Uroczystości uczestniczyli także liczni księża Diecezji Daloa, delegacje parafialne z innych misji klaretyńskich z Wybrzeża oraz liczni parafianie.

Podczas Mszy św. zostały przekazane do nowego kościoła relikwie św. Antoniego Marii Klareta, św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II.

Uroczystość konsekracyjna była połączona z Rocznicą 25-lecia obecności Misjonarzy Klaretynów na W.K.S. Klaretyni prowadzą obecnie na W.K.S. trzy duże ośrodki misyjne: w Abidżanie, w Bouaflé oraz w Soubré, do których przynależy w kilkadziesiąt wiosek ze swoimi kaplicami. Powstaje także nowa kolejna misja w Diecezji Abgoville. Po 25 latach zostało wyświęconych na kapłanów ośmiu klaretynów afrykańskich z W.K.S., a w formacji jest 26 formowanych. Od maja br. jest przygotowywana także nowa misja klaretyńska w Koudougou w Burkina Faso, która oficjalnie zostanie utworzona jeszcze w tym roku. Jest już tam obecny, wraz z Klaretynem Ivoirczykiem, polski Klaretyn – O. Zbigniew Łaś CMF, pracujący wcześniej ponad 20 lat na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Wszystkim Darczyńcom, dzięki którym ta nowa świątynia mogła powstać, składamy wielkie BÓG ZAPŁAĆ!

Za: www.klaretyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda