Home WiadomościZe Świata „Kołodziej” na Słowacji

„Kołodziej” na Słowacji

Redakcja

26 stycznia 2018 r. w Bratysławie została otwarta wystawa prac Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty”. Następnie zorganizowano pokazy ekspozycji w innych miastach. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją.

26 stycznia 2018 r., o czym już informowaliśmy, w Bratysławie w budynku Parlamentu Republiki Słowackiej została otwarta wystawa wybranych prac byłego więźnia KL Auschwitz Mariana Kołodzieja z cyklu „Klisze pamięci. Labirynty”. Wystawa była eksponowana w parlamencie od 26 stycznia do końca lutego.

Następnie staraniem Ambasady RP w Bratysławie zorganizowano pokazy ekspozycji w następujących miejscach: Żylina – w budynku Urzędu Marszałkowskiego od 25 kwietnia do 7 maja, w Martyn – w Bibliotece Turczyńskej od 7 do 28 maja.

29 maja nastąpiło otwarcie wystawy w Bibliotece Kysuckiej w Czadcy, gdzie będzie eksponowana do 16 lipca. W otwarciu wystawy uczestniczyli: Burmistrz miasta Cadca Milan Gura, zastępca Ambasadroa minister Piotr Samerek, Ewa Pawlusiak członek zarządu Starostwa Oświęcimskeigo oraz o. Piotr Cuber gwardian z Harmęż, gdzie wystawa znajduje się na stałe. W ramach objazdu wystawy po Słowacji planowane są kolejne miejsca jej prezentowania: Nitra i Sered.

Wystawa jest realizowana i współfinansowana przez MSZ w ramach projektu: „Ukazanie prawdy historycznej na temat niemieckich obozów koncentracyjnych na ziemiach polskich poprzez popularyzowanie wystawy więźnia pierwszego transportu Mariana Kołodzieja (Nr 432) Klisze Pamięci, labirynty”.

PC

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda