Home Wiadomości O. Mariana Żelazka SVD można już nazywać Sługą Bożym

O. Mariana Żelazka SVD można już nazywać Sługą Bożym

Redakcja

30 maja 2018 roku, na prośbę abpa Johna Barwa SVD z Indii, watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych, po standardowej procedurze sprawdzającej, wydała decyzję o zezwoleniu na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego o. Mariana Żelazka SVD, ojca trędowatych w Indiach. Od tego dnia zatem można już oficjalnie nazywać misjonarza Sługą Bożym.

Proces beatyfikacyjny o. Mariana na szczeblu diecezjalnym rozpoczął się oficjalnie 11 lutego, podczas odchodów 100. rocznicy urodzin misjonarza w Puri.

Proces beatyfikacyjny prowadzi diecezja Cuttack-Bhubaneswar w Indiach, na terenie której znajduje się Puri, gdzie pracował o. Marian. Ściśle współpracuje z nim Polska Prowincja Zgromadzenia Słowa Bożego. 

Jeśli ktoś jest w posiadaniu jakichkolwiek fotografii z o. Marianem, jeśli chciałby/chciałaby podzielić się doświadczeniem spotkania z misjonarzem lub jeśli ktoś doświadczy łask za jego wstawiennictwem prosimy o kontakt z o. Henrykiem Kałużą SVD ([email protected]), który z ramienia Polskiej Prowincji SVD będzie nadzorował zbiór materiałów beatyfikacyjnych. Alternatywnie można skontaktować się z Prowincjalatem Polskiej Prowincji SVD ([email protected] – w tematcie wiadomości prosimy wpisać “Dotyczy beatyfikacji o. Mariana Żelazka SVD).

Za: werbisci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda