O. Mariana Żelazka SVD można już nazywać Sługą Bożym

30 maja 2018 roku, na prośbę abpa Johna Barwa SVD z Indii, watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych, po standardowej procedurze sprawdzającej, wydała decyzję o zezwoleniu na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego o. Mariana Żelazka SVD, ojca trędowatych w Indiach. Od tego dnia zatem można już oficjalnie nazywać misjonarza Sługą Bożym.

Proces beatyfikacyjny o. Mariana na szczeblu diecezjalnym rozpoczął się oficjalnie 11 lutego, podczas odchodów 100. rocznicy urodzin misjonarza w Puri.

Proces beatyfikacyjny prowadzi diecezja Cuttack-Bhubaneswar w Indiach, na terenie której znajduje się Puri, gdzie pracował o. Marian. Ściśle współpracuje z nim Polska Prowincja Zgromadzenia Słowa Bożego. 

Jeśli ktoś jest w posiadaniu jakichkolwiek fotografii z o. Marianem, jeśli chciałby/chciałaby podzielić się doświadczeniem spotkania z misjonarzem lub jeśli ktoś doświadczy łask za jego wstawiennictwem prosimy o kontakt z o. Henrykiem Kałużą SVD ([email protected]), który z ramienia Polskiej Prowincji SVD będzie nadzorował zbiór materiałów beatyfikacyjnych. Alternatywnie można skontaktować się z Prowincjalatem Polskiej Prowincji SVD ([email protected] – w tematcie wiadomości prosimy wpisać „Dotyczy beatyfikacji o. Mariana Żelazka SVD).

Za: werbisci.pl.